KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8638055

nr 863 8055

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Jormlien, 1945, signerad, motivet: 32x42

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 2 december 2013
kl 18:39:40

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve